[STRONA W TRAKCIE REALIZACJI]

„PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 134023N”

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH

2 628 323,41 zł

2 805 656,22 zł

Zadanie ma na celu zwiększenie zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu mieszkańców przemieszczających się drogą na trasie Lisy-Kierzki.

KSZTAŁCENIE MŁODOCIANYCH PRACOWNIKÓW

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

REALIZACJA ZADANIA, POLEGAJĄCEGO NA DOFINANSOWANIU PRACODAWCOM KOSZTÓW KSZTAŁCENIA MŁODOCIANYCH PRACOWNIKÓW, FINANSOWANA JEST ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU PRACY, PRZEKAZYWANYCH PRZEZ MINISTERSTWO ROZWOJU, PRACY I TECHNOLOGII, ZA POŚREDNICTWEM WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

33 972,52 zł

33 972,52 zł

Zadanie ma na celu stworzenie szans rozwoju oraz podniesienie kwalifikacji osób młodocianych.

KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” – MODUŁ II

FUNDUSZ PRZECIWDZIAŁANIA COVID-19

PROGRAM „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” NA ROK 2022 – MODUŁ II

2 736 ,25 zł

2 736,25 zł

Zadanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” – MODUŁ I

FUNDUSZ PRZECIWDZIAŁANIA COVID-19

PROGRAM „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” NA ROK 2022 – MODUŁ I

20 521 ,82 zł

20 521,82 zł

Zadanie ma na celu zaangażowanie wolontariuszy, w tym również działaczy środowisk młodzieżowych i obywatelskich, którzy świadczyliby codzienną pomoc osobom potrzebującym wsparcia.

POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” – MODUŁ I i II (2022 ROK)

PROGRAM „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2019 – 2023

160 000,00 zł

200 000,00 zł

Zadanie ma na celu zapewnienie pomocy w formie posiłku, świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych lub świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności wszystkim osobom jej potrzebującym.

POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

PROGRAM „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2019 – 2023

41 052,00 zł

51 324,21 zł

Zadanie ma na celu poprawę jakości oraz poszerzenie oferty posiłków serwowanym uczniom ZPO w Baniach Mazurskich, poprzez zakup wyposażenia do stołówki szkolnej.

„AKTYWNA TABLICA”

PROJEKT DOFINANSOWANY W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU ROZWIJANIA SZKOLNEJ INFRASTRUKTURY ORAZ KOMPETENCJI UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W ZAKRESIE TECHNOLOGII INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNYCH NA LATA 2020-2024

35 000,00 zł

43 750,00 zł

Zadanie ma na celu poszerzenie kompetencji nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz stworzenie dogodnych warunków do rozwoju uczniów.

„PRZEBUDOWA I REMONT ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W JAGOCZANACH”

ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE W RAMACH RZĄDOWEGO FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH

(RZĄDOWY PROGRAM WSPARCIA GMIN POPEEGEROWSKICH)

400 000,00 zł

523 974,27 zł

Zadanie ma na celu stworzenie miejsca do organizacji spotkań sołeckich oraz integracji lokalnej społeczności.

„PRZEBUDOWA ULICY ŚWIERKOWEJ W BANIACH MAZURSKICH”

ZADANIE DOFINANSOWANE Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG

187 771,69 zł

417 087,15 zł

Zadanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowników drogi, w tym okolicznych mieszkańców.

„PRZEBUDOWA DROGI WEWNĘTRZNEJ W MIEJSCOWOŚCI ŻABIN”

ZADANIE DOFINANSOWANE Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG

326 842,80 zł

667 460,77 zł

PROGRAM PN. „WSPIERAJ SENIORA”

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

PROGRAM PN. „WSPIERAJ SENIORA”

10 532 zł

13 165 zł

Program ma na celu dofinansowanie gmin w zakresie realizacji usługi wsparcia na rzecz Seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym przez Seniora zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środków higieny osobistej.

Program adresowany jest do:

• osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem COVID-19,
  • w szczególnych przypadkach osoby poniżej 70 roku życia.

„BUDOWA KOSTNICY I KOLUMBARIUM NA CMENTARZU KOMUNALNYM W BANIACH MAZURSKICH”

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH

ŹRÓDŁEM FINANSOWANIA PROJEKTU JEST FUNDUSZ PRZECIWDZIAŁANIA COVID-19

500 000,00 zł

873 001,00 zł

Zadanie ma na celu zapewnienie podstawowej potrzeby społeczności, związanej z godnym pożegnaniem oraz pochówkiem najbliższych.

„UTWORZENIE I WYPOSAŻENIE KLUBU SENIOR+ W MSC. LISY”

143 556,00 zł

223 869,31 zł

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015- 2020.

„UTWORZENIE I WYPOSAŻENIE KLUBU „SENIOR +” W MIEJSCOWOŚCI WRÓBEL, GMINA BANIE MAZURSKIE”

124 998,00 zł

246 128,03 zł